Готуємося до ЗНО

Поради учням
ЗНО з англійської мови – це справжня перевірка Ваших знань з англійської мови, витривалості, логічності мислення, вміння сконцентруватися та правильно розподіляти час. Для того щоб успішно здати ЗНО з англійської мови та отримати дійсно потрібний Вам бал:
1) Знайте свої слабкі місця. Пройдіть попереднє тестування з англійської мови та з’ясуйте, які граматичні теми Ви знаєте найгірше. Таким чином Ви знайдете те, над чим Вам дійсно потрібно працювати. Підберіть (або попросіть свого викладача підібрати для Вас) вправи для усунення пробілів у знаннях саме цих граматичних тем. Адже неможливо розраховувати на високий бал із ЗНО при низькому рівні граматики. До речі, це саме стосується і словникового запасу.
2) Розширюйте свій словниковий запас. Для цього у Вас може бути декілька джерел: English Vocabulary in Use (Upper-Intermediate) та науково-популярні журнали, написані носіями мови. Читання (постійно і скрізь) має стати Вашою невід’ємною звичкою на весь час підготовки до ЗНО з англійської мови. Так само як і ведення словника, куди Ви будете виписувати корисні незнайомі слова, а потім їх вчити.
3) Знайте тест "на зубок". Знання того, який тип завдання Вам може попастися, є запорукою успіху. Чому? Відповідь проста – у кожного завдання є правила його ефективного виконання. Знаючи їх, Ви зможете швидко та ефективно впоратись із цим завданням. Але цьому треба навчитися до дня здачі ЗНО, а не під час здачі самого тесту.
4) Слідкуйте за часом. Це одна з найважливіших порад, яку я могла б Вам дати. Адже дуже часто люди не виконують тест не тому, що завдання були складні, а тому, що їм не вистачило часу. А це вже результат недостатньої підготовки до тесту. Готуючись до ЗНО, обов’язково робіть це із годинником, щоб навчитися вкладатися у відведений Вам час.
5) Вивчіть корисні фрази. В англійській мові існує багато різних кліше, які застосовуються для того, щоб почати листа, його закінчити, перейти від однієї теми до іншої, порівняти різні фактори між собою, зв’язати речення один з одним, висловити власну точку зору тощо. Знання цих кліше стануть незамінними для Вас під час написання твору чи листа англійською мовою у день здачі ЗНО.
6) Навчіться писати твори та листи англійською. Це важливе, адже це завдання принесе Вам не менше 30% балів, а тому його правильне виконання суттєво вплине на фінальний результат тесту із ЗНО. Для цього Вам обов’язково потрібно знати типову структуру листа чи твору англійською мовою та кліше, про які ми говорили раніше. Крім того, Ви повинні навчитися вкладатися у заданий ліміт слів, щоб Ваше завдання було зараховано.

7) Обов’язково перевірте виконаний тест. Це дозволить Вам уникнути зайвих помилок та суттєво підвищить Ваш шанс на успіх.
Підготовка до ЗНО 2016
Exam Tips: стратегії виконання частини "Письмо"
(поради від видавництва "PEARSON")
 Виконуючи письмове завдання, слід звернути увагу на:

1. змістове наповнення

2. логічний зв'язок між частинами

3. лексичну наповнюваність

4. граматичну правильність висловлення
  • Весь лист має  складатися з 5 абзаців (1 - вступ, 2,3,4 - три умови комунікативного завдання, 5 - заключна частина)
  • Обсяг письмового повідомлення складає не менш ніж 100 слів. Однак весь лист має вміститися на відведеному в аркуші відповідному місці. Те, що опиняється за межами відведеного місця, не перевіряється і не зараховується.
  • У вашій власній письмовій роботі не можна переписувати фрази з умов письмового завдання, адже це не буде зараховано як відповідь. Ви можете перефразувати подану в умовах інформацію.
  • В підписі листа обовязково слід вживати вигадане ім'я та прізвище!
  • Давайте конкретну відповідь на поставлене питання. Інформація, що не стосується теми листа, не зараховується!
******************************************************************************************************************************************************************************************************************************
Як краще підготуватися до ЗНО
1. Приберіть усе зайве і те, що відволікає вашу увагу від безпосередньої мети — підготовки до іспиту. Заховайте від себе книжки, диски, теле­програму, вимкніть телефон. Суворо скажіть собі: з 9-ї до 12-ї дня я повинен вивчити стільки-то.
2. Почніть вчити з важких, незрозумілих тем, а легкі залишайте під кінець. Якщо складну тему відкладати на потім, вона висітиме як дамоклів меч, не даючи вам спокою. У результаті якість запам'ятовування тем, які даються складно, різко знижується, якщо не зводиться до нуля. Виникає це тому, що ви намагаєтесь відкласти нерадісний момент.
3. Справжня мати навчання — не повторювання, а використання.
4. Не тримайте знання в собі, як у сейфі. Поділіться ними з дзеркалом, улюбленим собакою, батьками чи друзями. Можете час від часу робити репетицію іспиту: зробіть невеликі картки з номерами білетів, витягайте їх і відповідайте. Відповідайте вдумливо і серйозно, адже добра репетиція — запорука успішної вистави.
5. Запам'ятовувати матеріал треба осмислено, а не механічно. Не зубріть, це довго і дає ускладнення: варто перехвилюватися, забути хоч одне слово, як текст, вивчений у такий спосіб, зітреться. Краще двічі прочитаний та переказаний, ніж п'ять разів прочитаний без переказу. Встановіть логічну по­слідовність. Розбийте матеріал на смислові части­ни та знайдіть у кожній ключову фразу.
6. Чергуйте розумову діяльність із фізичною. Не доводьте себе до повного знесилення й упаду сил пізнанням науки. Не забувайте, що відпочинок теж необхідний. Не заборонена корисна праця на благо сім'ї: помийте підлогу, сходіть до магазину.
7. Почніть учити матеріал зранку, поки голова свіжа. Займатися в останню ніч чи добре виспатися — справа індивідуальна. Але, як відомо, перед смертю не надихаєшся, а в людини, яка виспалась, голова працює краще.
Перед ЗНО є бажання робити все, щоб тільки до нього не готуватися. У цей час можна пригадати давно забуті та відкладені справи, пригадати, що давно не телефонував товаришеві, можна проявити себе зразковим сином (дочкою) і виконати яке-небудь батьківське доручення (з’їздити на ринок, полагодити полицю, підмести підлогу тощо), тобто зробити все, аби віддалити момент, коли доведеться сидіти з книжкою/зошитом за столом і готуватися.
Зробіть над собою зусилля. Це важливо. Але не вдавайтеся до крайнощів. Якщо Ви обкладетесь підручниками, вимкнете телефон та забарикадуєтеся у своїй кімнаті, то ефективність від такої підготовки, навряд чи, буде високою.
Поради:
· Встановіть для себе норму: наприклад, одна година або, наприклад, одна тема. Коли розібрано тему, то можна і перепочити.
· Не слід готуватися до атестації разом з другом/подругою (якщо лише він (вона) не знає матеріал краще), бо така підготовка найчастіше перетворюється на тривалу балаканину і марну трату часу.



Як правильно написати есе з англійської?

На різних конкурсах і іспитах з англійської мови практично завжди одним із завдань є написання есе. За цією роботою можна максимально точно охарактеризувати учня, бо вона показує не тільки рівень грамотності і вільне володіння іноземною мовою. Це творче завдання, а значить, в ньому присутнє особисте сприйняття людини, його світогляд, погляд на ті чи інші речі, потенціал, знання. А ще, щоб написати гарне, живе і цікаве есе, потрібно багатий словниковий запас.
Можливо, саме тому багато учнів приходять в панічний жах від необхідності писати за  відведений час розповідь на задану або вільну тему. Але якщо заздалегідь розібратися у всіх правилах написання подібних робіт, почитати приклади і потренуватися, то нічого складного в цьому немає.

Основні складові частини роботи

Щоб результат роботи перевершив всі очікування і сподобався екзаменаторам, необхідно, перш за все, уважно прочитати завдання і зрозуміти його. Поверхове, неуважне прочитання тексту дуже часто призводить до незадовільних оцінок.  Пункт плану - це основа, ключова думка, яку потрібно розвинути і більш детально описати. Есе з англійської має складатися з трьох головних частин: вступу, основної частини і висновку.

Вступ

Початок есе є дуже важливою частиною роботи. Тут важливо не «лити воду», а чітко і грамотно виділити ключову думку твору, позначити основну тему, яка більш детально буде розкрита в основній частині. Введення в основному складається з двох, максимум трьох розгорнутих пропозицій, які є плавним переходом до розгляду головного питання. Великим плюсом буде наявність у ньому цитати англійською мовою,  прислів'я або думки відомої людини. Вона повинна бути лаконічною, короткою і повністю відповідати розглянутій темі.

Основна частина

Теми для есе з англійської в основному мають на увазі розгляд одного питання з різних точок зору, висловлювання всіх «за» і «проти». Читач повинен розглянути обидві позиції і аргументи до них. Не варто в есе використовувати книжкових фраз, які роблять текст занадто нудним і нецікавим. Незалежно від теми потрібно писати грамотною, але простою і живою англійською мовою. Це головна частина есе, тому в ній потрібно повністю розкрити розглянуте питання, висловити точку зору, дати їй спростування або довести її правдивість. У будь-якому випадку слід навести приклади. Оскільки твір є творчим завданням, то в ньому повинні бути висловлені власні думки і ставлення до проблеми.

Висновок

Заключна частина есе з англійської мови - це підбиття підсумків, завершення міркувань, остаточні висновки. Вона складається з трьох або чотирьох пропозицій, в яких автор не тільки узагальнює всю інформацію, а й висловлює особисту думку з даного питання. Фінальна частина повинна знайти логічний кінець, а не обриватися на півслові. Вступ, основна частина і висновок повинні плавно переходити від однієї частини до іншої і бути пов'язані.

Як зробити есе з англійської цікавим і живим?

Есе - це не науковий трактат, а легкий прозовий твір. Автор у ньому висловлює свою думку, особисті погляди на якісь проблеми, тому така робота повинна бути написана живою мовою і бути цікавою читачам. Введення необхідно для того, щоб зацікавити. Зазвичай воно містить ключову думку і цитати, які плавно підводять до основної частини есе. Далі слід навести конкретні приклади, що підтверджують висловлену точку зору. Щоб пожвавити текст, слід якомога більше використовувати прикметників, прислівників, до дієслів підбирати синоніми. Помилки треба звести нанівець, написання есе англійською мовою - це серйозна перевірка грамотності і словникового запасу. Щоб зробити перехід з однієї частини в іншу плавним, слід використовувати спеціальну лексику.

Корисні фрази

Певні фрази можна використовувати в есе, вони допоможуть зв'язати між собою частини твору, відобразити протиставлення і ефектно закінчити роботу. Текст буде більш легко читатися, якщо в нього включити:
- one of the major factors in ... is ... (одним з основних факторів є) -
- generally speaking, ... (взагалі кажучи) -
- furthermore (до того ж, крім того) -
- as well as, ... (так само як).
Для протиставлення двох думок або характеристик слід використовувати такі словосполучення:
- on the other hand (з іншого боку) -
- on the contrary (навпаки) -
- but (але) -
- yet (вже, поки) -
- however (однак).
Висловити підсумок чого-небудь або причину допоможе наступна лексика:
- so (тому) -
- therefore (з цієї причини) -
- consequently (отже) -
- as a result (таким чином) -
- this results in (в результаті).
Також не завадить наявність прислівників:  then (потім), after (після), next (потім).

Головні помилки при написанні есе

Дуже часто учні роблять одні й ті ж помилки при написанні есе з англійської мови. Головна проблема учнів полягає в невмінні чітко, коротко і грамотно викладати свої думки на папері. З метою збільшити обсяг тексту або просто від незнання поставленої теми автор починає «лити воду». Слід розуміти, що екзаменатор оцінює не розмір роботи, а її зміст. Тому такий підхід стане не перевагою, а недоліком есе.
Також потрібно самостійно перечитати есе кілька разів, підкоригувати не зовсім вдалі моменти, виключити граматичні та смислові помилки.

Немає коментарів:

Дописати коментар